• 28.04.2024 13:32

Збірна України: з останнього місця на 1-ше – і на Балі

Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула звитягу у 3-му матчі відбору до Всесвітніх пляжних ігор 2023-го року над командою Швеції і стала переможцем групи.

Після поразки в 1-му поєдинку від збірної Швейцарії (3:5) і сенсаційної перемоги у 2-му над командою Іспанії (2:1) сьогодні, 2-го вересня, у вирішальному для себе матчі в групі В збірна України зустрілася зі Швецією.

Всесвітні пляжні ігри 2023 року. Жінки. Кваліфікація. Група В

Україна – Швеція – 5:2

Голи: Воловенко, 6; Дехтяр, 11, 23; Випасняк, 24; Кліпаченко, 28 – Кайса, 19; Тува, 32

Україна: Терех, Воловенко, Дехтяр, Костюк, Василюк, Кліпаченко, Кирильчук, Крамна, Дубицька, Випасняк, Тихонова

Підопічні Юрія Клименка дуже вдало провели 1-ий період. На 6-й хвилині Сніжана Воловенко, а на 11-й Юлія Дехтяр забезпечили нашій команді досить комфортну перевагу – 2:0. У 2-ій 12-хвилинці збірна Швеції зусиллями Кайси змогла скоротити відставання, але Юлія Дехтяр під завісу періоду оформила дубль і знову встановила попередній розрив, а в останні секунди до перерви Мирослава Випасняк ще й збільшила його – 4:1. Коли ж у 3-му періоді на 28-й хвилині Анастасія Кліпаченко забила 5-ий м’яч у ворота суперниць, долю матчу фактично було вирішено. Гол Туви за 4 хвилини лише підсолодив пігулку шведській команді. У підсумку 5:2 – перемога українок.

Цей успіх дозволив жіночій збірній України набрати 6 очок і вийти до півфіналу турніру, що автоматично забезпечує нашій команді путівку на Всесвітні пляжні ігри, які відбудуться із 6-го до 12-го серпня 2023-го року на Балі в Індонезії.

4 Швейцарія31000029—153

Відзначимо, що, крім збірної України, путівки на Всесвітні пляжні ігри 2023-го року від Європи вибороли команди Англії, Італії та Іспанії.

Всесвітні пляжні ігри 2023 року

Проходитимуть в Індонезії, на Балі, із 6-го до 12 серпня 2023 року. У чоловічому фінальному турнірі гратимуть 16 команд, а в жіночому — 12. До 2 липня 2023 року мають відбутися п’ять континентальних кваліфікаційних турнірів, і найкращі команди отримають місця на Всесвітніх пляжних іграх.

Розподіл місць за континентальними конфедераціями в чоловіків:

УЄФА (Європа) — 5 команд;

КОНМЕБОЛ (Південна Америка) — 3 команди;

КАФ (Африка) — 2 команди;

КОНКАКАФ (Північна та Центральна Америка) — 2 команди;

АФК (Азія) та ​​ОФК (Океанія) — 2 команди.

Розподіл місць за континентальними конфедераціями в жінок:

УЄФА (Європа) — 4 команди;

КОНМЕБОЛ (Південна Америка) — 2 команди;

КАФ (Африка) — 1 команда;

АФК (Азія) та ​​ОФК (Океанія) — 1 команда.

Крім того, у фіналі Всесвітніх пляжних ігор 2023 року візьмуть участь чоловіча й жіноча збірні Індонезії як господарі змагань, а також по одній спеціально запрошеній команді, що не проходили кваліфікаційні турніри.

Якщо Національний олімпійський комітет якогось із учасників відмовиться або не підтвердить свою участь до 2 липня 2023 року, то це місце на турнірі буде передано наступній команді з найвищим рейтингом на континенті.

Якщо ж до 2 липня 2023 року не відбудеться континентальний відбірний турнір, то для визначення команд-учасниць буде використовуватися світовий рейтинг пляжного футболу станом на 1 липня 2023 року.

Додамо, що чинними переможцями Всесвітніх пляжних ігор є команди Бразилії (у чоловіків) та Іспанії (у жінок), які здобули титули 2019 року в Катарі.