• 19.05.2024 22:44

Архів запитань

Тут Ви знайдете запитання, які були раніше у конкурсі “1+1”

1. Після того, як у цього футболіста виявили допінг, у “Спортивці” вийшов заголовок, який ніби напрошувався сам собою, – «Зробили це». Роблять це переважно чоловіки, і найкраще – вранці. Які слова ми замінили на «зробили це»?

summary
Відповідь

Упіймали рибку


2. В одному з березневих номерів “Спортивки” вийшов заголовок “Як він грав футбола”. Насправді його звати не так. Напишіть його справжнє ім’я.

summary
Відповідь

Віталій. Заголовок був “Як Микола грав футбола”, але під Миколою мався на увазі Віталій Миколенко, який трохи начудив у матчі з Фінляндією.


3. Після того як «Карпати» допомогли «Львову» вилетіти з прем’єр-ліги вийшов заголовок Омега «Карпати». Заголовок виявився пророчим – невдовзі «Львів» припинив своє існування. Назвіть омегу двома словами, які починаються на парні приголосні.

summary
Відповідь

Похоронне бюро


4. Після шаленого матчу Ліги чемпіонів між «Манчестер Сіті» і «Тотнемом» вийшов заголовок “Ікс у Манчестері”. Ікс – слово галицького діалекту, що означає ненормальність, несамовитість, божевілля. Напишіть перші три літери ікса латинкою.

summary
Відповідь

VAR. Заголовок був “VAR’ятство у Манчестері”, оскільки арбітр неодноразового вдавався до послуг відеоасистента.


5. 12 травня 2014 року на прершій сторінці “Спортивки” вийшов заголовок “Такий він”. “Такий” – культовий фантастичний фільм, а ним того сезону був “Шахтар”. Напишіть два слова, які розпочинаються на одну і ту ж літеру, які ми замінили на “Такий він”.

summary
Відповідь

Чужий чемпіон. “Чужий” – культовий фантастичний фільм. “Шахтар” 2014-го став чемпіоном, хоч йому довелося грати домашні матчі на чужих полях.


6. На початку 2020-го у “Спортивці” вийшов заголовок “Зінченко: енний такий?”. Оскільки на фото він стоїть зі своєю коханою, можна подумати, що йдеться про його негаразди в особистому житті. Насправді ж заголовок про можливі проблеми в «Манчестер Сіті», яких він, як бачимо, на щастя, уникнув. Назвіть енний такий сталим висловом, використовуючи числівник.

summary
Відповідь

Третій зайвий. “Манчестер Сіті” тоді купив був третього лівого захисника.


7. Цей заголовок вийшов після поразки хокейної збірної на чемпіонаті світу 2007-го року. Ця поразка означала, що Україна посіла останнє місце в групі і боротиметься за виживання в міні-турнірі (до речі, у ньому вона теж посіла останнє місце і вилетіла з дивізіону А). Якщо ви згадаєте від якої збірної була ця поразка, то легко зможете процитувати слова сучасного українського класика, які в окультурненому варіанті і були винесені в заголовок.

summary
Відповідь

О, клята Данія! Кінець всім сподіванням? Вирішальною тоді стала поразка від збірної Данії. А про Данію у нас писав Лесь Подерев’янський.


8. Після одного з матчів чемпіонату світу 2014-го року, який завершився з позитивним для більшості українських вболівальників результатом, на першій сторінці “Спортивки” вийшов заголовок, у якому був лише один склад, який повторювався 8 разів. Напишіть цей склад.

summary
Відповідь

Ла Матч був Бельгія – Росія, після гола бельгійців коментатор Столярчук проспівав частину знаменитої пісеньки у прямому ефірі.


9. Після чергового титулу «Манчестер Сіті» і розгромної перемоги «Аталанти» над «Лечче» у березні 2020-го вийшов заголовок “Альфи Зіни та Малини”. Альфа – знаменитий фільм 1960-го року, мінус альфа мінус один – відомий фільм 2015-го року. Назвіть альфу.

summary
Відповідь

Чудова сімка Зінченко тоді здобув сьомий титул з “Манчестер Сіті”, Малиновський забив сьомий гол у ворота “Лечче”. “Чудова сімка” – знаменетий фільм 1960-го року, відомий фільм 2015-го – “Мерзенна вісімка”.


10. Заголовок «Гори надають їх» – це про успіх Макса Ферстапена на гірських етапах формули-1. Назвіть їх. (не етапи, а слово, яке було в заголовку).

summary
Відповідь

Крила. Макс Ферстапен виступає за “Ред Бул”, який, як відомо, надає крила.


11. Напередодні фінального матчу чемпіонату світу 2018-го року у «Спортивці» вийшов заголовок, який повністю збігається з назвою відомого роману французького письменника, написаним у середені 19-го століття. Назвіть цей роман.

summary
Відповідь

20 років потому. У 1998 році збірні Франції та Хорватії теж зустрічались на чемпіонаті світу, тоді на стадії півфіналу.


12. «Баварії» пощастило» – заголовок про один з матчів мюнхенського клубу у середині нульових, в якому суперник мав багато моментів, але не зміг їх реалізувати. Слово пощастило – заміна, насправді там було жаргонне слово, три літери якого були виділені капітелями (великими), назвіть ці літери.

summary
Відповідь

КАН. «Баварії» пощастило, тому що у воротах стояв Олівер Кан.


13. Зараз у це важко повірити, але у 2011-му році наїстися футболом можна було й без європейських чемпіонатів. Так в одному з турів в чемпіонаті України зустрічались «Дніпро» з «Металістом», «Динамо» з «Шахтарем», крім того, були ще київське дербі і цікаве протистояння «Карпат» з донецьким «Металургом». Анонс до цього туру вийшов під заголовком «Ікс для фанатів». Однією з основних переваг ікса є порівняно невелика вартість. Назвіть ікс двома словами.

summary
Відповідь

Комплексний обід. Слово “наїстися” у тексті запитання мало бути підказкою.


14. Після одного з матчів «Динамо» восени 2019-го вийшов заголовок “Це «Динамо»”. Три літери у ньому були виділені іншим кольором. Назвіть ці літери.

summary
Відповідь

Дно. У “Динамо” тоді була серія невдач.


15. “У них є інструкції, у нас – цілі, у них – об’єктивність, у нас – пристрасть. Так, він переміг мене, але не зміг насолодитися своєю перемогою”, – сказав він після поразки у 1997-му році. Назвіть його.

summary
Відповідь

Ґарі Каспаров після своєї поразки комп’ютеру Deep Blue.


16. “Він замість Севі”. Такий заголовок вийшов після однієї з тренерських рокіровок. Він – це також австралійська міфічна істота. Назвіть команду, яку він зараз тренує.

summary
Відповідь

“Дніпро-1”. Йшлося про Іґора Йовічевіча.


17. “Коли замість голови Ікс” – такий заголовок вийшов у газеті “Спортпанорама” після одного з невдалих матчів збірної України на початку нульових. Ікс – це прізвище, а також трав’яна рослина, яка є на всіх континентах, окрім Антарктиди. Напишіть Ікс.

summary
Відповідь

Буряк тоді був тренером збірної і чудив із замінами.


18. В українському перекладі однієї з серій цього популярного серіалу в загрозі національній безпеці США запідозрили кілька організацій, серед яких й Асоціація лисих футболістів. Насправді ж нацбезпеці “загрожував” він. Назвіть його.

summary
Відповідь

Альф


19. “Ікс Бразилії” – такий заголовок вийшов у газеті “Команда” наприкінці 90-х. Ікс співзвучного з Бразилією слова святкують у середині липня. Назвіть Ікс двома словами.

summary
Відповідь

День взяття. У 98-му перемога у фіналі ЧС над Бразилією практично збіглася з національним святом Франції.


20. У липні 18-го року у “Спортивці” вийшов заголовок “молотобієць”. Які дві літери ми пропустили у заголовку?

summary
Відповідь

Яр. Заголовок був “Ярмолотобієць” про перехід Ярмоленка у “Вест Гем”.


21. Наприкінці травня цього року у “Спортивці” вийшов заголовок “У “Шахтарі” – Іґрек… А на волині – ікс”. Цікаво, що в Іксі зараз ікса немає. Назвіть ікс та Іґрека.

summary
Відповідь

Дербі, Де Дзербі


22. Після однієї із змін на тренерському містку «Карпат» вийшов заголовок «Альфа не пройшла, залишились з іксом». Альфа – слово співзвучне з прізвищем тренера, якого звільнили. Ікс – прізвисько тренера, якого призначили. Назвіть обидвох тренерів.

summary
Відповідь

Шаран та Дячук-Ставицький.

Заголовок був “Шара не пройшла, залишились з носом”.

23. “Керівництво “Динамо” дало Мілевському добро на перехід в інший клуб” – це підзаголовок. А заголовок лише кількома літерами відрізняється від назви знаменитого фільму кінця XX століття. Напишіть заголовок або назву фільму.

summary
Відповідь

“Зелене – Мілі”


24. Напередодні Олімпійських ігор 2010-го року у “Спортивці” вийшов заголовок “Ікси”. “Іксом” часто помилково називають відому кінофраншизу. Насправді українською вона має називатись дещо інакше. Напишіть правильну назву цієї кінофраншизи.

summary
Відповідь

“Володар перснів”.

А заголовок про Олімпіаду був “Володар кілець”

25. Після матчу Ліги Європи між англійським “Фулемом” та донецьким “Шахтарем” у “Спортивці” вийшов заголовок “Вони на альфі”. Позбутися їх допоможе карбід кальцію, спеціальні пастки і навіть ультразвук. Напишіть заголовок.

summary
Відповідь

“Кроти на дачі”.

Прізвисько “Фулема” – “дачники”

26. Влітку 2008-го у “Спортивці” вийшов заголовок “Зробили це”. Певна категорія людей ніколи не робить це, обґрунтовуючи це етичними, екологічними, економічними, релігійними, естетичними та медичними причинами. Напишіть слова, які ми замінили на “зробили це”.

summary
Відповідь

З’їли “м’ясо”.

“М’ясом” називають московський “Спартак”, який влітку 2008-го року двічі феєрично перемогло київське “Динамо”.

27. Влітку 2008-го також відбулася примітна подія для відомого футболіста. Заголовок про це заперечує (а може й ні) вислів відомого філософа, а також назву популярної української пісні початку нульових. Напишіть заголовок.

summary
Відповідь

Двічі в одну річку.

Йшлося про повернення Андрія Шевченка в “Мілан”.

28. Загаловок до відкриття однієї з Олімпіад складався лише з однієї літери, 9 цифр (одна цифра повторюється 5 разів, інша – чотири) та 6 крапок, хоч можна було обійтися і трьома. Напишіть місто, яке приймало Олімпійські Ігри.

summary
Відповідь

Пекін.

Заголовок був “08.08.08 о 8.08…” – саме тоді відбулося відкриття Олімпіади у Пекіні.

29. А ці два заголовки ми об’єднали в одне запитання, оскільки вони дуже схожі між собою. “Альфа – наша кобіта”, “Бета – наша краля”. Назвіть прізвище Альфи і Бети.

summary
Відповідь

Семеренко.

Заголовки схожі між собою так само, як Віта і Валя.

30. У грудні 2004-го вийшов заголовок “Кличко – X!”. Яке коротке слово, яке може виступати різними частинами мови (прислівником і часткою), ми замінили на Х?

summary
Відповідь

Так!

У період Помаранчевої революції Віталій Кличко підтримував Віктора Ющенка, гаслом передвиборної кампанії якого було “Ющенко – ТАК!”.

31. У липні 2012-го вийшов заголовок “Альфа-Бета”. Альфа і Бета – це співзвучні слова, які розпочинаються на одну і ту ж літеру. Якого кольору Альфа? Додаткове запитання: напишіть Бету.

summary
Відповідь

Червоного.

Заголовок був “Фурія-Феєрія” про перемогу збірної Іспанії на Євро-2012.

32. У травні 2012-го року у “Спортивці” вийшов заголовок “ТАКИЙ Кубок”. ТАКОЮ може бути, наприклад, фраза, а також ТАКОЮ є один з видів рослини родини глухокропивових. Напишіть слово, яке ми замінили на ТАКИЙ.

summary
Відповідь

Кучерявий.

Вирішальний гол у фіналі Кубка України забив Олександр Кучер.

33. Після перемоги над збірною Швеції на Євро-2012 в українських уболівальників були великі сподівання на подальший вдалий виступ збірної. Але поразка від Франції після потужної зливи у Донецьку продемонструвала, що будувати наполеонівські плани ще рано. Тож у “Спортивці” вийшов заголовок “Донецький Ікс”. Ікс – слово французького походження, а перший Ікс з’явився ще в Давній Греції. Назвіть Ікс.

summary
Відповідь

Душ.

34. Після серії невдач львівських “Карпат” (коли вони ще грали в прем’єр-лізі) у “Спортивці” вийшов заголовок “Засмерділо Іксом”. Ікс – слово, яке вживається переважно фанатами і складене з перших літер двох слів. Назвіть Ікс.

summary
Відповідь

Пердив

(перший дивізіон)

35. Напередодні останнього бою у професійній кар’єрі Віталія Кличка у “Спортивці” вийшов заголовок про те, що Альфа давно не гуляла вулицями певного міста. Назвіть Альфу.

summary
Відповідь

Сокира.

Заголовок був “Давно не гуляла сокира по вулицях міста Москва”

36. Після однієї з перемог “Карпат” у 2010-му році у “Спортивці” вийшов заголовок “Така “Таврія”. Такою може бути курка або інша птиця. Назвіть слово, яке ми замінили на “Така”.

summary
Відповідь

Ощипана.

Єдиний гол у зустрічі забив Юліан Ощипко

37. У вересні 2012 року у “Спортивці” вийшов заголовк “Ціна на Альфу зростає”. Альфа – прізвисько відомого футболіста. Відтоді ціна на нього значно впала. Втім, такий же заголовок міг би вийти і зараз, але Альфа вже б була не прізвиськом, а прізвищем іншого футболіста. Назвіть Альфу.

summary
Відповідь

Конопля.

У 2012-му році йшлося про Коноплянку
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*