Між львівськими клубами сталося непорозуміння.
Не так давно головний тренер «Карпат» Андрій Тлумак в своєму інтерв’ю клубній прес-службі поділився думкою про талановиту молодь «Руху», сказавши, що всі ці футболісти «їхні, «карпатівські».
Такі слова, вочевидь, зачепили наставника молодіжної команди «жовто-чорних» Віталія Пономарьова та керівника прес-служби львів’ян Богдана Тимовчака, які в інтерв’ю за підсумками року приділили цим висловлюванням Тлумака значну частину часу.
НЕ МОЖНА МАНІПУЛЮВАТИ ТА ГОВОРИТИ НЕПРАВДУ
– Віталію Юрійовичу, дуже багато розмов щодо ваших вихованців, щодо вихованців клубної Академії. Нещодавно я побачив інтерв’ю головного тренера «Карпат» Андрія Тлумака. І хотів би на ньому зупинитися. Зацитую його відповідь на запитання одного з уболівальників. «У нас «Рух» (Винники) забрав школу, коли «Карпати» тамті вмирали, вони мають усі контракти, я тих всіх футболістів знаю, вони пройшли всі через мене так само, тому, звичайно, якщо ці футболісти будуть хотіти… У нас нема такого, що вони в «Русі», ми нікого не беремо. Це є наші футболісти. Вони зараз самі показують, як вони грають у єврокубках, це є наші «карпатівські» футболісти, які грають у Європі дуже класно, і ми за ними стежимо, грають дуже класно та дуже якісно, жаль, що тільки не за «Карпати»…
– Я завжди кажу, що найголовніші люди у футболі – це гравці та вболівальники. Без них не може бути футболу. Зараз дуже багато розмов навколо наших хлопців, навколо цього покоління, яке вже частково показало себе в Європі. Тому хочу вболівальникам максимально чесно й об’єктивно від початку і до кінця розповісти, як відбувався цей процес, щоби вони для себе його зрозуміли, і цими питаннями ніхто не маніпулював.
Дивіться, зараз у єврокубках грає 80% хлопців, яких я веду з 3-го класу. В нашій команді, згідно з регламентом Юнацької ліги УЄФА, має право грати тільки 3 виконавці 2003-го року народження. Ні Тлумак, ні будь-хто інший, хто зараз працює в «Карпатах», жодного стосунку до виховання цих хлопців не має. Я їх вів з 3-го класу, ми завжди досить добре грали в чемпіонаті України, в ДЮФЛУ.
Сталося так, що «Карпати» майже припинили своє існування, коли вони закінчували 10-ий клас. Юридично клуб іще існував, але ось такий красномовний факт: на стадіоні «Україна» в нас по пів метра трава була, ніхто її не косив, ніхто взагалі ні за чим не доглядав. Я, як тренер, який працював із ним впродовж тривалого часу, звичайно, за них хвилювався. Якщо одного чи двох запрошували «Шахтар» і «Динамо», то решті що робити?
У цей час «Рух» і Григорій Козловський взяли під свою опіку школу «Карпат», яка розліталася. Мене, як тренера, запросили в команду U-19. Звичайно, я взяв зі собою цих гравців, бо такого клубу, як «Карпати», на той момент уже не було, принаймні команда U-19 не існувала.
В «Русі» створили найкращі умови в Україні. На мою думку, ні «Шахтар», ні «Динамо» близько таких не має. Якщо би не було «Руху», відсотків 60 із цих хлопців не грали би в футбол. Маю на увазі на високому рівні. Я переконаний у цьому. Забрали би двох-трьох у «Динамо» чи «Шахтар», решта би не мали, де грати.
А в нас за цей рік, окрім того, що ми стали чемпіонами України, якщо брати команду 2003-2004-го років народження, у збірних України, зокрема, U-19, грало 12 виконавців, при цьому перебували в основній обоймі. Такого раніше не було ніколи. У тих же «Карпатах» не було жодного разу, щоби з одного покоління стільки гравців викликали в збірну України.
Я працював у тій структурі, я теж переживаю за «Карпати». Це клуб, у якому я розпочинав працювати. Я тільки за, щоби команда розвивалася і буду надалі за неї вболівати. Але не можна маніпулювати людьми та говорити вболівальникам неправду. Треба розповідати правду. Якщо хтось має стосунок до виховання цих хлопців, то треба чесно про це казати…
Якщо брати до уваги 2003-ій рік народження з Училища фізичної культури, то, звичайно, варто подякувати Олегу Родіну, який виховав Сапугу, Квасницю, Непейпієва. Щодо 2003-го року народження зі школи «Карпат», то ці тренери теж зараз у «Русі» працюють – і Василь Леськів, і Олег Гарас, й Іван Шуга. Тому вище наведені слова – це просто маніпуляція. Тільки незрозуміло, для чого. Про свою команду я можу сміливо говорити, і всі це знають, що я їх із малих років тренував.
«РУХ» (ВИННИКИ) – «КАРПАТИ» (БАРТАТІВ) – ЦЕ Ж СМІШНО
– Я бачу, щодня перебуваючи на Академії «Руху», як працюють тренери, скільки потрібно роботи та зусиль, щоби виховати цих молодих футболістів. Це нелегко. Не знаю, можливо, в Андрія Богдановича чи заздрість, чи ненависть до «Руху». Тому що ці його наративи, відверто кажучи, дивують. Для початку з молоддю потрібно вміти працювати.
Я з великою повагою ставлюся до Андрія Тлумака. Ми багато років знайомі. Свого часу Андрій Богданович працював у «Волині», мав класні умови, але, на відміну від «Руху», завдання не виконав – в УПЛ не вийшов. В його розпорядженні був нападник Микола Кухаревич, в якого він не грав, можливо, недооцінили чи не побачили потенціалу. За рік нікому не відомий хлопчик і не потрібний «Волині» Кухаревич опинився у «Русі», звідки отримав виклик у молодіжну збірну України, засвітився в УПЛ, про нього розпочали говорити, і клуб успішно його продав у Європу. Це приклад того, що з молоддю потрібно вміти працювати, а не просто говорити. Тому закиди на Вашу адресу, що хтось інший їх виховав, некоректні та нечесні.
Інше питання: Андрій Богданович каже: «Рух» (Винники). Такий наратив чую вже багато часу, ми на нього не реагували, але потрібно нарешті відповісти. Так, футбольний клуб «Рух» (Львів) розпочинав свою діяльність у Винниках, і це територія Львова. Наша прекрасна база розташована у Винниках. І ми цим пишаємося.
Давайте зараз скотимося до дискусії на рівні «Рух» (Винники) – «Карпати» (Бартатів). Ну це ж смішно. В нас є уболівальники, які живуть у різних районах Львова, давайте їх поважати. Так само, як ми поважаємо вболівальників «Карпат». Але ми захищаємо честь Львова, і в цьому випадку, Андрію Богдановичу, Ви ображаєте наших уболівальників, а їх, повірте, багато. Вони підтримують «Рух» (Львів). Тому прошу ставитися з повагою до нашого клубу.
Свого часу керівництво «Карпат» двічі «допомогли» зникнути футбольному клубові «Львів». Пригадуєте клуби Діденка, Кіндзерського. Для чого, щоби не було конкуренції у Львові? Але ж саме в конкуренції ти стаєш сильнішим. Згадайте народження команди Олега Кононова, тоді її конкурентом в УПЛ був «Львів». Тому Львів, як місто, єдиний, але «Карпати» в ньому не єдині. Є футбольний клуб «Львів», який завдяки Роману Михайліву знову відродився. Тепер є і «Рух» (Львів).
ПЛЕЯДА ТАЛАНОВИТИХ ФУТБОЛІСТІВ МОГЛА ПРОПАСТИ
– Треба всіх поважати та визначати найсильнішого лише на футбольному полі. Зараз війна, це не час якихось інформаційних війн. Давайте поважати один одного та конкурувати на футбольному полі. Варто всім об’єднатися, проводити благодійні матчі та підтримувати разом нашу головну команду країни – Збройні сили України.
– Погоджуюся, що клубам потрібно з повагою ставитися один до одного, адже, за великим рахунком, ми виконуємо одну роботу. А стосовно наших хлопців хочу додати таке: «Рух» не зберіг їх для себе, він зберіг їх для львівського та взагалі для українського футболу. Якщо би тоді «Рух» цього не зробив, то, я переконаний, то в нас із цієї плеяди було би 2-3 збірники, але не 12. І це покоління футболістів могло би пропасти.
На жаль, у львівському футболі вже траплялися випадки, коли покоління здібних молодих гравців фактично пропадало. Тому наголошу: вдячний президенту клубу, його менеджменту за те, що ми змогли зберегти цих хлопців.
ТРИМАЄМО КУЛАКИ ЗА «КАРПАТИ», ВБОЛІВАЄМО ЗА «РУХ»
– Є різні етапи в житті, спочатку дитина йде в садочок, потім – у школу і так далі… Колишнім «Карпатам», якими керували Димінський, Смалійчук, ми дякуємо. Всім, хто доклав зусилля до виховання цих футболістів. Адже вони вчилися в тій школі…
–… Та й ті хлопці також завжди вдячні будуть «Карпатам»…
–… Ніхто цього не забирає. Але закінчує людина школу, потім що? Університет. Іншої можливості, ніж у «Русі», пройти футбольний університет не було. «Рух» надав цю, так би мовити, університетську освіту, а зараз дає можливість працевлаштуватися. Це важливі етапи в житті. Й применшувати заслугу «Руху» – це нечесно та некоректно.
Зараз у цих футболістів довготривалі контракти, вони захищають честь «Руху» (Львів) і є повноправними гравцями нашої команди. Дай Боже, щоби «Карпати» розвивалися, виховували своїх футболістів, і ми зустрілися в Українській Прем’єр-лізі. Цього я щиро бажаю. Класно було би отримати три львівські команди в УПЛ. І Андрію Тлумаку ми щиро бажаємо вивести «Карпати» в Українську Прем’єр-лігу.
Вважаю, що з таким бюджетом і таким хорошим президентом, який у них є, – а він любить футбол, допомагає йому, будує базу, – є у всі умови для того, щоби виконати завдання. Я не бачу причин, чому «Карпати» мають не вийти в Українську Прем’єр-лігу. Тим більше з тією слабкою Першою лігою, яка зараз є, з тими командами, які вийшли у фінальну вісімку, це буде смішно, якщо «Карпати» не вийдуть в УПЛ, чесно. Тому тримаємо кулаки за «Карпати», але вболіваємо за «Рух».
Ніякі оправдання, не змінять ставлення до руху, вони забрали у людей озеро – місце відпочинку не одного покоління,забрали у “Карпати” футболістів і крапка!!!