• 20.09.2024 09:56

Федіна штампує золото, але така перемога – вперше

Україна завоювала вже 5-те золото Євро-2022 з водних видів спорту в Римі

Укотре перемогу принесло артистичне плавання, де Марта Федіна стала чемпіонкою Європи в довільному соло.

До змагань у цій дисципліні українка підходила у статусі чинної віце-чемпіонки світу та Європи. Федіна з 1-го місця відібралася до фінальної топ-12, отримавши рівно 94 бали у кваліфікації.

У фіналі українка виконала довільну програму на 94,6333 бала, що стало найкращим результатом серед усіх учасниць і суттєво перевершило її фінальний результат на чемпіонаті світу (93,8).

Цей виступ приніс українці 1-ше в її кар’єрі європейське золото саме в довільному соло. До того ж ця перемога – 1-ша в історії України в довільному соло, наголосило Суспільне.Спорт.

1. Марта Федіна (Україна) 94,6333

2. Лінда Черуті (Італія) 92,1

3. Васілікі Александрі (Австрія) 91,8333

Нагадаємо, що раніше Марта Федіна завоювала золоту медаль в технічній соло-програмі. А українські синхроністки Марина та Владислава Алексіїви виграли золото чемпіонату Європи з водних видів спорту в довільній програмі дуетів.