Site icon Спортивка

Дулуб розповів, чим займатиметься у академії «Львова»

59-річний фахівець розповів про своє повернення на Захід України.

Білоруський фахівець Алег Дулуб ексклюзивно для «Українського футболу» прокоментував своє призначення на посаду керівника тренерського штабу ДЮФШ ФК «Львів».

До мене звернулися з цією пропозицією десь за два тижні до того. Керівник академії «Львова» Роман Євгенович Михайлів зателефонував і запропонував такий варіант, поки в мене немає конкретних пропозицій щодо роботи. Він попросив допомогти йому в організації роботи академії «Львова». Йдеться про формування єдиної філософії, моделі гри, створення тренувальної системи й оцінки якості роботи нинішнього тренерського складу.

Чим я керувався? Тут кілька аспектів. У мене вже давно була ідея об’єднання вікових груп у вертикалі з U-14 до U-19 і з виходом на першу команду. З досвіду можу сказати, що більша частина гравців зникає саме при переході в дорослий футбол. Мене завжди цікавило, чому так стається. Тому, коли Роман Євгенович запропонував мені цей варіант, то наші інтереси зійшлися. Основна умова, яку він озвучив, – якщо мені надійде конкретна пропозиція очолити один із клубів, то з його боку не буде жодних перепон.

Враження лише позитивні, бо я бачу, як розвивається академія «Львова». Ще працюючи головним тренером першої команди (2021-2023 – прим. «УФ»), ми постійно підтримували контакт з академією. У нас завжди було три-чотири гравці, які тренувалися з професіоналами. Напевно, саме це нам і допомогло свого часу відкрити Бориса Крушинського, а згодом – посприяти становленню Тараса Михавка, який також пройшов через систему «Львова», – сказав Дулуб.

Крім того, Дулуб висловився про те, чи може «Львів» повернутися в професійний футбол. За його словами, цю тему він з Михайлівим не обговорював, але, очевидно, робота академії має бути орієнтована на 1-шу команду:

Наразі я працюю над тим, аби перевести все на нову, єдину систему підготовки. Також я надаю допомогу команді «Ниві-Самбір-2». Зараз ми рухаємося крок за кроком. Спочатку я зустрівся з тренерами, познайомився з кожним особисто, подивився на тренувальні заняття, які вони проводять. Вже потім ми організували нараду, де я запропонував своє бачення ситуації. Було вирішено, що ми не будемо одразу запроваджувати нові методи, а робитимемо це поступово.

Це необхідно для того, щоб тренери стали співучасниками процесу. Можна просто прийти й сказати: «Робіть лише так, як я сказав», але в такому випадку втрачається можливість розвитку тренерів. Якщо ж залучати їх до процесу і покроково пояснювати, що ми робимо і для чого, то в якийсь момент вони можуть навіть самі запропонувати варіанти покращення системи, внести власні ідеї.

Чи може «Львів» повернутися в професійний футбол? Ми цю тему з Михайлівим не обговорювали. Наразі я зосереджений саме на допомозі академії «Львова». У довгостроковій перспективі, авжеж, потрібно ставити питання: «Що буде далі?». Звісно, вся ця робота має бути орієнтована на першу команду. Пропозиція від іншого клубу може надійти мені через тиждень чи через місяць, тому я намагаюся якомога швидше виконати все задумане без втрати якості. Найголовніше і найскладніше – це запустити процес. Далі вже можна давати консультації на відстані. Основне – донести до тренерів, як саме це має працювати, щоб вони могли самостійно рухатися далі, – підсумував Дулуб.

Нагадаємо, що останнім місцем роботи Дулуба був «ЛНЗ». З 2021-го до 2023-го року він очолював «Львів».

0